15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı ilçemizde çeşitli etkinliklerle icra edildi. Bu kapsamda;
İlçemizdeki şehitlik mezarlığını ziyaretle başlayan anma haftası ilçemiz merkez camiinde tüm şehitlerimiz adına Mevlid-i Şerif okunması ile devam etti. Ertesi gün, ilçemizde bulunan şehit yakını ailelerimiz ve gazilerimiz ziyaret edildi. Sportif etkinlik olarak ilçemizdeki kamu kurumları arası masa tenisi turnuvası düzenlendi. 14 Temmuz 2017 Cuma günü ilçemizdeki tüm camilerde Cuma Namazı öncesi Kur'an-ı Kerim tilaveti ve hatim duası okundu. Aynı günün akşamı şehit yakını ve gazi ailelerimize akşam yemeği ikram edildi. 15 Temmuz günü,  saat 18.00’de 15 Temmuz konulu resim sergisi gezildi. Saat 21.00 itibarıyla da Milli Birlik Nöbetine başlandı ve şehitlerimiz için araç konvoyu yapıldı. Saat 00.13’te ilçemizdeki tüm camilerde salalar okundu ve sabah namazı eda edildi.
Bu vesileyle, başta 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminde ülkemizin ve milletimizin bekası için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyoruz.
 
 
 

T.C Narman Kaymakamlığ

Adres: Hükümet Konağı, Narman/Erzurum
Telefon: (0442) 741 20 05
 E-Mail: iletisim@narman.gov.tr