18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. Yılı ve Narman'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılı İlçemizde Çeşitli Etkinlikler İle Kutlandı.  Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, Narman Şehitliğinde devam etti.
Şehitlikte, saygı duruşunun ve İstiklal Marşının ardından İlçe Müftümüz öncülüğünde dualar okundu.
Kent Meydanında okullarımızın ve değerli Narmanlıların katılımıyla coşku dolu bir kutlama gerçekleşti.

                Protokolde Sayın Kaymakamımız Mustafa SERİN, 26. Dönem Millet Vekilimiz Orhan DELİGÖZ, Belediye Başkan Vekilimiz Cem ÇİL, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Şinasi KAPLAN, İlçe Emniyet Amirimiz Emre YILDIZ, İlçe Jandarma Komutanımız Mehmet GÖKDEMİR, İlçe Kurum Amirlerimiz ve Siyasi Partilerimizin temsilcileri yer aldılar.
                Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Sayın Kaymakamımız ve İlçe Belediye Başkan Vekilimiz kutlamalara katılan tüm okullarımızın ve Narmanlıların kurtuluş günlerini kutladılar. 
                Öğrencilerimiz tarafından şiirlerin okunması, dans gösterileri ve Ata Barı Halk Oyunları gösterisinin ardından şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize hediyeleri takdim edildi. 
                Büyük alkış eşliğinde sahne alan, Erzurum Büyük Şehir Belediyesi Mehter Takımı izleyenlere heyecan ve duygu dolu anlar yaşattı.Kutlamalar, Narman Binicilik Kulübümüzün atlı geçişleriyle son buldu. Bütün şehitlerimizin ruhları şat olsun.
               
 
 
 

T.C Narman Kaymakamlığı

Adres: Hükümet Konağı, Narman/Erzurum
Telefon: (0442) 741 20 05
 E-Mail: narman@icisleri.gov.tr