Koçkayalı hayırsever iş adamı Hüsamettin YAVUZ tarafından yaptırılan ve kendi adını taşıyan, Koçkaya Hüsamettin YAVUZ İlkokulu Sayın Valimiz Seyfettin AZİZOĞLU’nun katılımıyla hizmete sunuldu. Açılış törenine Sayın Valimizin yanısıra, İlçe Kaymakamımız Mustafa SERİN, İlçe Belediye Başkanımız Yücel Ahmet İŞLEYEN, Ak Parti Erzurum Milletvekili Selami ALTINOK, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN, İçişleri Eski Bakanı Sebahattin ÖZTÜRK ile daha önce Erzurum’da görev yapmış valilerimizden Sayın Valimiz Ahmet ALTIPARMAK, HSYK Üyesi Metin YANDIRMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Salih KAYGUSUZ, Yargıda Birlik Derneği Başkanı Birol KIRMAZ, Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal BİNGÜL, ETSO Başkanı Lütfü YÜCELİK, Erzurum Emniyet Müdürü Mehmet ASLAN, İl ve ilçe daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende , İl Milli Eğitim Müdürü Salih KAYGUSUZ’un teşekkür konuşmasının ardından okulun yapımını gerçekleştiren Hüsamettin YAVUZ yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Böyle bir günde bizlerin mutluluğuna ortak olan tüm protokolümüze ve hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Bu okulu yaptırırken vergiden düşmedim, 480 bin liraya mal oldu. Tamamen kendi öz sermayemizdir. Bu vesile ile vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. Nefesimiz ve gücümüz yettiğince de devam edeceğiz” 
Daha sonra söz alan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN, Ak Parti Erzurum Milletvekili Selami ALTINOK ve Sayın Valimiz Seyfettin AZİZOĞLU, eğitimin önemini vurgulayarak, hayırsever iş adamımız Hüsamettin YAVUZ’a sonsuz teşekkürlerini sundular. 
Konuşmaların ardından Hüsamettin Yavuz İlkokulu’nun kurdelesi kesildi. Vali Azizoğlu protokol ile birlikte sınıfları gezdi. Bizler de ilçemizde Koçkaya Mahallesi’nde yapılmış olan İlkokulun yapımı için emeği geçen hayırsever vatandaşımız/işadamımız Hüsamettin YAVUZ Beyefendi’ye ve katılımlarından dolayı tüm protokolümüze teşekkür eder, ilçemiz için hayırlı uğurlu olmasını dileriz.
 

T.C Narman Kaymakamlığı

Adres: Hükümet Konağı, Narman/Erzurum
Telefon: (0442) 741 20 05
 E-Mail: narman@icisleri.gov.tr